گروه های مقالات

رنگ سال 2021

 

زرد و طوسی ترکیبی زیبا برای سال جدید

002-21

 

هر ساله و معمولا در پاییز، موسسه رنگ پنتون رنگ سال را اعلام می کند.

رنگی که از منظر طراحان پیشروترین رنگ بوده و انعکاسی است از آنچه جهان در سال پیش رو بیش از هر چیز به آن نیاز دارد.

برای سال جدید میلادی این شرکت در اقدامی دو رنگ طوسی و زرد را به عنوان رنگ سال مشخص کرد.

هر دو رنگ طوسی (ultimate gray) و زرد درخشان (illuminating) قبلا هم به طور مجزا به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ پیش بینی شده بودند اما انتظار نمی رفت هر دو رنگ انتخاب شوند. این دو رنگ مستقل که هر کدام می توانند به شکلی متفاوت به یک عنصر متمایز تبدیل شوند، در سال ۲۰۲۱ کنار هم قرار گرفتند تا یک مجموعه عالی برای سال جدید بسازند.

لئاتریس آیزمن (leatrice eiseman) مدیر اجرایی شرکت پنتون (pantone) درباره این انتخاب گفته است: «همراهی پایا و جاودان دو رنگ زرد و طوسی نشان دهنده مثبت گرایی همراه با بردباری و ثبات است. اهل عمل و با ثبات اما در عین حال مثبت اندیش و دلگرم باشید. این ترکیب رنگ به ما امید و سرسختی را می آموزد. برای روح انسان ضروری است که حسی مشوق و متعالی در درون خود داشته باشد.»

 

 

کارشناسان کمپانی پنتون رنگ زرد را به خاطر داشتن و القای حس قدرت، انرژی، مثبت بودن، آفتاب و خاکستری را به خاطر سایه‌های روح‌انگیز، الهام‌بخشی و تلاش برای نشاط انتخاب کرده‌اند. آنها معتقدند ترکیب این دو رنگ پیامی حاوی قدرت و امید را القا می‌کند.

ترکیب زیبای این دو رنگ، یادآور یک ساحلِ نورانی آفتابی با سنگ های گرم و پر انرژیه!

 

رنگ سال 2021 آمیزه ای از حس سنگی و کاربردی و در عین حال گرم و خوش بینانه است که قدرت و انرژی مثبت را برای ما تداعی می کنند. این دو رنگ در واقع داستان رنگی از احساسات عمیق متفکرانه با وعده آفتاب و حال و هوای دوستانه را تداعی می کنند.

پنتون با انتخاب زرد و خاکستری در کنار یکدیگر، پیام خوشبختی وسعادت با تکیه بر پشتکار و تلاش به جهانیان صادر کرده است. ترکیب این دو رنگ الهام بخش است و روزنه امید را در ما شکوفا می کند تا در شرایطی که بیماری کووید19 در دنیا جولان می دهد و با وجود همه آشفتگی های اقتصادی، احساس کنیم همه چیز بهتر خواهد شد، حسی که برای روح انسان حیاتی است.

در حالی که دنیا در سال 2021 به دنبال مسیرهایی برای تقویت انرژی، شفافیت و امید برای غلبه بر تردیدهای دائمی است این دو سایه روح انگیز و جسورانه، آرزوی ما برای دست یافتن به سر زندگی و نشاط را بر آورده می سازند.

 

بازگشت به مقالات
  • شماره تلفن : 09103517783
  • تمامی حقوق این سایت مربوط به حیکان می باشد